Pompy ciepła

Pompy ciepła
Pompa ciepła jest alternatywą dla ogrzewania elektrycznego. W porównaniu do tego źródła ciepła opłaca się bardzo. Bo pompa ciepła dostarcza znacznie więcej ciepła niż pobiera energii elektrycznej. Zalety pomp ciepła są tanie w eksploatacji nie potrzebuja komina ani wentylacji nie emitują zanieczyszczeń są zasilane energią elektryczną, więc nie potrzebują paliwa Pompa ciepła jest w stanie podgrzać wodę do temperatury 60C, może również być stosowana do zasilania zwykłych grzejników.

Kotły na drewno

Kotły na drewno
Kotły na drewno energetyczne które uzyskuje się  bezpośrednio lub pośrednio z lasów w formie drewna, kory, igieł i liści nie poddanych obróbce chemicznej. Uzyskać je można także z materiałów takich jak odpady budowlane. Biorąc pod uwagę źródło pochodzenia, wyróżnić można: leśne drzewo energetyczne, które nie było wcześniej wykorzystane; są to przede wszystkim elementy powstałe po wycince drzew, pnie; odpady i produkty uboczne przemysłu drzewnego, takie jak kora, trociny, wióry drewno energetyczne z odzysku – opakowania, szalunki, materiał budowlany (z rozbiórki domów Drewno przerobione i nieprzerobione W zależności od formy występowania i metody pozyskiwania drewno dzieli się na przerobione i nieprzerobione.

Kotły na biomasę

Kotły na biomasę
Z powodu wysokich cen węgla i koksu społeczeństwo zaczęło interesowac się paliwami odnawialnymi: drewnem, trocinami, słomą zbóż i rzepakową, gałęziami wierzby, liśćmi, igliwiem, makulaturą itd., ogólnie nazywanymi biomasą. W kotłach na biomasę stosuje się paliwa ekologiczne niskokaloryczne i wytwarzające długi płomień w czasie spalania. Kotły te charakteryzują się dużą pojemnością wodną i dużą powierzchnią wymiany ciepła.

Jakie paliwo wybrać?

Jakie paliwo wybrać?
Koszt ogrzewania zależy przede wszystkim od rodzaju paliwa jakie wybierzemy do ogrzania naszego domu. Wybierając paliwa stałe warto pamiętać iż spalanie ich nie odbywa się bezobsługowo. Zaletą jest niższa cena Kotły gazowe i olejowe daja mozliwość bezproblemowego otrzymywania ciepłej wody użytkowej przez cały rok.

Ekologiczne ogrzewanie

Ekologiczne ogrzewanie
Ciepło w domu jest szczególnie ważne. Liczy się oszczędność jak również ekologiczny wpływ na środowisko naturalne. Ekologiczne ogrzewanie przestaje być jedynie nowinką technologiczną. Jest to nowoczesny i stosunkowo tani sposób na ciepły dom jak również uzyskiwanie energii elektrycznej. Na naszych stronach znajdziesz wszystko na takie tematy jak: jakie paliwo wybrac ekologiczne kotły na drewno kotły na na biomasę kolektory słoneczne dachówki solarne pompy ciepła Tylko u nas zapoznasz się z najnowszymi nowinkami technologicznymi a takze dowiesz się wszystkiego o nowoczesnych kotłach grzewczych.

Piece ekologiczne

Piece ekologiczne
W dobie globalnego ocieplenia, które stanowi poważne zagrożenie dla naszej planety i dla ludzkości, staramy się podejmować działania zmniejszające niebezpieczne skutki działalności człowieka.

Kozy grzewcze

Kozy grzewcze
Mogłoby się wydawać, że kozy do ogrzewania domów i mieszkań to dzisiaj przeżytek, ale nie. Właśnie w dzisiejszych czasach przeżywają one swój wielki powrót. Są nie tylko gustowne i używane jako ozdoba, ale także spełniają swoją rolę jako piece ogrzewające. Często określa się je jako kominki, jednak nie są zabudowane a wolnostojące i dzięki temu także tańsze do wykonania.