Jakie paliwo wybrać?

Jakie paliwo wybrać?
Koszt ogrzewania zależy przede wszystkim od rodzaju paliwa jakie wybierzemy do ogrzania naszego domu. Wybierając paliwa stałe warto pamiętać iż spalanie ich nie odbywa się bezobsługowo. Zaletą jest niższa cena Kotły gazowe i olejowe daja mozliwość bezproblemowego otrzymywania ciepłej wody użytkowej przez cały rok.

Dodatkową zaletą jest to iz kotły te nie wymagają obsługi.
Paliwa stałe to przede wszystkim węgiel groszek i pellety. Są droższe od węgla grubszego oraz drewna , jednak łatwiej je składować i dozować. Polecamy kotły na biomasę, najwygodniej jest  spalać biomasę w kotłach z automatycznymi podajnikami
Do spalania węgla sortymentu groszek i pelletów służą kotły ze specjalnymi palnikami i zasobnikami paliwa. Taki zasobnik wystarcza na kilka dni bezobsługowego palenia.
Innym rozwiazaniem są paliwa płynne
Do najtańszych należy gaz ziemny. Dodatkową jego zaletą jest to iz nie wymaga magazynowania.
Innymi paliwami płynnymi są gaz płyny i olej opałowy.
Jeśli gaz i olej nie spełniają twoich oczekiwań pozostaje jeszcze energia elektryczna
Ogrzewanie elektryczne jest uważane za najdroższe. Opłaty za ogrzewanie elektryczne mozna zmniejszyc korzystajac z taryfy nocnej i przydziału mocy. Dodatkowym atutem ogrzewania elektrycznego są niskie koszty inwestycyjne i możliwości precyzyjnego sterowania.
Pozostaję również korzystanie z niekonwencjonaknych źródeł ciepła
Najpopularniejszymi z nich są kolektory słoneczne i pompy ciepła, stosuje się głównie jako urządzenia do przygotowania ciepłej wody.
Wielu wlascicieli domów decyduje się na dwa źródła ciepła, w ten sposób liczą na obniżenie kosztów. Posiadajac dwa źródła ciepła mozna je stosować zamiennie, w zalezności od potrzeby.