Ogrzewanie

Ekologiczne ogrzewanie

Ekologiczne ogrzewanie
Ciepło w domu jest szczególnie ważne. Liczy się oszczędność jak również ekologiczny wpływ na środowisko naturalne. Ekologiczne ogrzewanie przestaje być jedynie nowinką technologiczną. Jest to nowoczesny i stosunkowo tani sposób na ciepły dom jak również uzyskiwanie energii elektrycznej. Na naszych stronach znajdziesz wszystko na takie tematy jak: jakie paliwo wybrac ekologiczne kotły na drewno kotły na na biomasę kolektory słoneczne dachówki solarne pompy ciepła Tylko u nas zapoznasz się z najnowszymi nowinkami technologicznymi a takze dowiesz się wszystkiego o nowoczesnych kotłach grzewczych.

Jakie paliwo wybrać?

Jakie paliwo wybrać?
Koszt ogrzewania zależy przede wszystkim od rodzaju paliwa jakie wybierzemy do ogrzania naszego domu. Wybierając paliwa stałe warto pamiętać iż spalanie ich nie odbywa się bezobsługowo. Zaletą jest niższa cena Kotły gazowe i olejowe daja mozliwość bezproblemowego otrzymywania ciepłej wody użytkowej przez cały rok.

Pompy ciepła

Pompy ciepła
Pompa ciepła jest alternatywą dla ogrzewania elektrycznego. W porównaniu do tego źródła ciepła opłaca się bardzo. Bo pompa ciepła dostarcza znacznie więcej ciepła niż pobiera energii elektrycznej. Zalety pomp ciepła są tanie w eksploatacji nie potrzebuja komina ani wentylacji nie emitują zanieczyszczeń są zasilane energią elektryczną, więc nie potrzebują paliwa Pompa ciepła jest w stanie podgrzać wodę do temperatury 60C, może również być stosowana do zasilania zwykłych grzejników.

Pompy ciepła

Pompy ciepła
Pompy ciepła to urządzenia służące między innymi do ogrzewania pomieszczeń ciepłem pobieranym z powietrza, zbiorników wody lub gruntu. Zasada ich działania jest bardzo prosta i opera się na przepływie powietrza dzięki dostarczanej z zewnątrz energii mechanicznej lub cieplnej.

Kozy grzewcze

Kozy grzewcze
Mogłoby się wydawać, że kozy do ogrzewania domów i mieszkań to dzisiaj przeżytek, ale nie. Właśnie w dzisiejszych czasach przeżywają one swój wielki powrót. Są nie tylko gustowne i używane jako ozdoba, ale także spełniają swoją rolę jako piece ogrzewające. Często określa się je jako kominki, jednak nie są zabudowane a wolnostojące i dzięki temu także tańsze do wykonania.